^
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach »

tel. +48 605-580-290   Justyna
wypozyczalnia@malyguliwer.pl

(0) 0.00 PLN
 
WYPOŻYCZALNIA
 
SKLEP
 
BESTSELLERYPROMOCJE

 
PARTNERZY

karta dużej rodzinyAktualności / Mały Guliwer na Poznańskich Dniach Rodziny

Mały Guliwer na Poznańskich Dniach Rodziny

18 dni specjalnie dla poznańskich rodzin. W tym czasie szereg atrakcji dla dzieci, seminariów, warsztatów, wystaw, spektakli, festynów i innych wydarzeń o typowo rodzinnym charakterze. Pierwszym z nich będzie otwierający Poznańskie Dni Rodziny piknik w Parku Wilsona, na który miasto zaprasza już w najbliższą niedzielę, 15 maja, o godzinie 12. Mały Guliwer będzie miał swoje stoisko, także zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia naszego sprzętu!

- Chcemy pokazać, jak ważna jest rodzina dla nas wszystkich. I dla władz miasta i dla każdego z nas - mówi zastępca prezydent Poznania Jędrzej Solarski. - Poznańskie Dni Rodziny to wiele ciekawych wydarzeń skierowanych do poznańskich rodzin, od malucha, poprzez przedszkolaków dzieci szkolne, młodzież, rodziców i seniorów, gdyż o rodzinie myślimy wielopokoleniowo.

W programie Poznańskich Dni Rodziny, które potrwają od 15 maja do 1 czerwca, znalazły się wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. Dzieci wraz z rodzicami będą mgły wziąć udział w piknikach, sympozjach, wspólnych zabawach, spektaklach czy festynach.

- Już po raz czwarty zachęcamy poznańskie rodziny do skorzystania z propozycji, które przygotowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami. To ponad 300 wydarzeń, które będą doskonałą okazją do wspólnego i aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny - zachęca Magdalena Piertrusik-Adamska, dyr. wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Cieszymy się, że impreza tak się rozrasta. Z tygodnia zrobiło nam się w tym roku aż 18 dni, podczas których odkrywać będziemy rodzinne oblicze Poznania.

Poznańskie Dni Rodziny otworzy Piknik rodzinny w Parku Wilsona. Wydarzenie to przede wszystkim szereg atrakcji dla dzieci - koncerty, różnego rodzaju konkursy i zabawy. Najmłodsi będą też mieli okazję posłuchać bajki Juliana Tuwima "Lokomotywa", którą przeczyta dla nich zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. Impreza potrwa do 17.

Z kolei rodzice powinni zarezerwować sobie czas 19 i 20 maja. Te dni będą poświęcone sprawom wychowania i rodzicielstwa. Jak zadbać o rozwój swojego dziecka, rodzice będą mogli się dowiedzieć podczas seminarium w Sali Białej Urzędu Miasta. Zagadnieniu świadomego rodzicielstwa poświęcone będzie spotkanie, na które dzień później zaprasza POSUM.

W ramach Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się wiele wydarzeń poświęconych tematyce zdrowotnej. Najważniejsze z nich to festyn na Ostrowie Tumskim, który odbędzie się 29 maja. - Będzie wiele atrakcji skierowanych typowo do dzieci. Będą gry i konkursy dla całej rodziny, pokazy udzielania pierwszej pomocy, zwiedzanie wozów strażackich i pogotowia ratunkowego - zapowiada Magdalena Pietrusik Adamska. - Z kolei w miasteczku zdrowia, które powstanie tego dnia na Ostrowie Tumskim, poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad różnego rodzaju specjalistów.

Wydarzeniem, które zakończy tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny będzie Dzień Dziecka na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, który odbędzie się 1 czerwca w godzinach od 10 do 14.

Organizowana przez Urząd Miasta od czterech lat impreza ma na celu integrowanie całych rodzin oraz promowanie życia rodzinnego. To także okazja do przedstawienia bogatej i różnorodnej oferty Poznania oraz współpracujących z miastem partnerów - muzeów, teatrów, organizacji pozarządowych, fundacji, różnego rodzaju stowarzyszeń i firm.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny znajdziesz tutaj. 


WYPOŻYCZALNIA i SKLEP
  • MAŁY GULIWER
  • ul. Miętowa 29/20
  • 62-064 Plewiska
  • tel. +48 605-580-290
  • email: sklep@malyguliwer.pl
  • wypozyczalnia@malyguliwer.pl
 
© Mały Guliwer 2012-2022 – wszelkie prawa zastrzeżone           Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl